این یک دوره شگفت انگیز است

مبحث هفت مقررات ملی ساختمان با عنوان پی و پی سازی، هفتمین مبحث از مباحث بیست و دوگانه مقررات ملی ساختمان است که از منابع مهم برای آزمون نظام مهندسی به شمار می رود.

هدف از مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان مشخص کردن حداقل ضوابط و مقررات برای طراحی بخش ژئوتکنیک ساختمان ها است. به طوری که ایمنی کافی در ساختمان ها تامین شود و شرایط بهره برداری مطلوب در طول عمر آن حفظ گردد.

رعایت ضوابط و مقررات این مبحث در کلیه سازه ها و ساختمان های موضوع مقررات ملی ساختمان الزامی بود و ابنیه فنی مانند پل ها، سدها و سازه نیروگاه ها مشمول مقررات این مبحث نمی شوند ولی رعایت آنها به صورت غیرالزامی توصیه میگردد.

از ویژگی های مبحث هفتم مقررات ملی ساختمان ارتباط تنگاتنگ آن با سایر مباحث موجود در مقررات ملی ساختمان است. در این رابطه سعی شده ضمن منظور داشتن مسائل سازه ای، کمترین تناقضی با مباحث مربوط به آنها ایجاد نشود. وجود متخصص سازه در جمع کمینه تدوین کننده این مبحث خود نشانه اهمیت این موضوع است. در این دوره یک روزه به بررسی صفحات مهم و بسیار مهم  مبحث 7 مقررات ملی ساختمان خواهیم پرداخت که همواره مورد علاقه طراحان سوال بوده است. مدرس این دوره مهندس سینا قاِئمیان میباشد.

دانشجویان در پایان دوره یک فایل پی دی اف دریافت میکنند که پاسخگوی فوق العاده ای جهت پاسخگویی به یکی از سوالات پرتکرار این مبحث میباشد.

بعد از ثبت درخواست نحوه شرکت در کلاس از طریق تماس تلفنی به داوطلبین شرکت در این دوره اعلام خواهد گردید.

 

این دوره به پایان رسید.

دوره های جدید از طریق اینستاگرام سیویل تهران اعلام خواهد شد.